Pojďte s námi studovat BIBLI.

Píšete nám....

......Boží pomoc i vás všech je tak krásná a hlavně potřebná. V mém životě jste udělali převrat, za který vám všem moc děkuji. … Děkuji vám za vše jste mi oporou v Této chvíli děkuji... Antonín H. (vězení)
......Znovu říkám – byl jsem velký hříšník a lituji že se mi nedostal Váš kurz do rukou o několik let dříve. Děkuji za to Pánu i Vám. ......H. M. (vězení)
......velice Ti děkuji za krásné vyznání W, Filipa Kellera – Žalm 23. brožurku, resp. Knihu kterou jsem před pár dny bedlivě a pozorně přečetl. Jeho postřehy a podobenství jsou nádherným příkladem o přítomnosti, Stále přítomnosti Pána Ježíše. A velice intenzivně na mne tato kniha zapůsobila.
......vaše služba Pánu, mi zažehla světlo když jsem bloudil, a vede mne k duchovnímu vzrůstu. A toto nevyváží žádné poklady světa. ......J. T. (věz)

......ano – mé poznání, víra se zrodila – formovala v době kdy jsem byl zcela na dně. Dnes vidím, cítím, vím – že dno bylo dnem jen díky tomu, že jsem neznal našeho Pána! Ten totiž dokáže i ze dna stvořit „zahradu míru a klidu“. A potvrzuje to i Žalm 19:2 - „nebesa vypravují o Boží slávě, obloha hovoří o díle Jeho rukou!“ Prožil jsem od počátku roku mnoho tak krásných obdarování od našeho Pána - prostě je to úžas, děkování ....... Věznice Michael K.

......Děkuji Vám za každý dopis, ve kterém je vždycky hodně povzbuzení pro můj další pobyt v prostředí, ve kterém se nacházím ...... Věznice P.K.

......Jsem velice vděčná, že jsem směla uvěřit a poznat Boha. Velice ráda si čtu křesťanskou literaturu a mám ráda Vaše kurzy, které mi zasíláte ......Ema U.

......Již od roku 2002 jsem ve výkonu trestu, ve věznici Mírov ("Hrad plný bláznů"). Zde se člověk chytá všeho možného, aby se nezbláznil, nebo nepodlehl naprosté skepsi. Náhodou jsem se dozvěděl (v roce 2005) o těchto biblických korespondenčních kurzech - Emaus z Havířova. Modlil jsem se a přihlásil k nim ke studiu. Okamžitě mi byl doručen první kurz "Co učí Bible" a díky instruktorovi Vilému Kubienovi dnes, po roce studia, odesílám v pořadí již devatenáctý kurz "Izaiáš". Zodpovědně vám všem, kteří toto budete číst, mohu říci, že se tady nezblázním, že naopak nabývám své dávno ztracené rovnováhy a hlavně víry, která ve mně každým vypracovaným kurzem stále sílí.
A co se týče mé špatné minulosti, tak už se jí nezabývám, ani se s ní netrápím, protože už vím, že Bůh má s každým člověkem svůj plán. A znovu se tak dívám s nadějí do budoucnosti. Ano, jsem ve vězení, ale díky Bohu - svoboden!
Děkuji všem, kteří se starají o studenty a spolupracují na emauském zpravodaji. Modlím se za vás, abyste mohli pokračovat v těchto vynikajících kurzech, které pomáhají pochopit jak žít křesťanským životem. Vaše kurzy a vaši obětavou práci přirovnávám k opravdovému zázraku. Vždyť z těch největších hříšníků se vaší zásluhou stávají opravdové děti Boží. Věřte mi, že vím o čem mluvím. Hovořím s bratry zde na Mírově a vidím to kolem sebe. Byl bych rád, kdyby mi někdo, kdo je sám, napsal a chtěl by si se mnou dopisovat. Je mi 60. let a odepíši na každý dopis. ...... Pavel K.
ADRESU NA POŽÁDÁNÍ ZAŠLEME

......Děkuji Mirku za tvůj milý pohled. Přeješ mi mj. Boží pokoj. Dnes již skoro vím co je Boží pokoj. Od doby, kdy jsem všechny ty své problémy svěřil Pánu je ve mně krásný klid a pokoj. Zároveň vím, že to nejkrásnější mě teprve čeká. Nejen mě, ale nás, neboť je psáno, že co oko nevidělo a ucho neslyšelo, co ani člověku na mysl nepřišlo, připravil Bůh těm, kdo ho milují. Ano miluji Pána, spíše se teprve učím jej milovat, neboť má pozemská láska se nedá vůbec srovnat s jeho láskou. Dříve jsem žil uboze, v zajetí toho pozemského. Učím se co je láska. Kolik skutečných pokladů nám Bůh nabízí a my se pachtíme za penězi, kariérou a poctami. Často jdeme přes mrtvoly, abychom uspokojili své ego a vášně. A dary od Pána Boha necháváme nepovšimnuty ležet na cestě života, kde je pro nás s láskou připravil. Kritizujeme tu hrůzu okolo nás a přitom k ní přispíváme svou soběstředností a lhostejností. Pán mi nastavil zrcadlo a nad tím, co vidím, co poznávám se stydím a často se pro to minulé hnusím sám sobě. Ale právě Boží láska mi pomáhá tím, že mi dává onen pokoj, který mě i ty tak krásně přeješ. Díky. ...... Michael K.

.....Moc děkuji za další kurz a za vaši práci. Tento díl pro mě byl velkým obohacením a velmi mě mile překvapila jeho otevřenost i vůči negativním věcem. Chtěla bych poprosit o odpovědi na mé otázky týkající se obsahu vašich studijních materiálů. Děkuji......Hana J......Děkuji za vysvětlení, za kurzy, a taky děkuji za DIPLOM. Měl jsem opravdu velikou radost… Mám tady jednoho známého, který má zájem poznat Boha. Doporučil jsem mu tento biblický korespondenční kurz, který poskytuje poznání Boha a taky sebe jako křesťana. ......Ivan S.

.....Zasílám další vyplněné testy, které mi opět ukázaly, jak moc jsem zhřešil a jakou trpělivost má se mnou nepatrným a hloupým náš Pán. Mohu jen litovat, že pravdu o tom, co je skutečný život, se dozvídám tak pozdě, ale zároveň i děkuji Pánu Ježíši Kristu za záchranu svého života!.. Bůh ví, že opravdu lituji, že to slovo Boží, tyto všechny lekce jsem neabsolvoval již před 25 lety – nejlépe ještě dříve. Vše by v mém životě a v životě mého okolí mohlo být jiné… Boží plán nepochopím, ale věřím mu a Bůh ví proč mě oslovil později. Život bolí a opravdu nevím co bych dělal, kdybych neměl útěchu a posilu v Ježíši Kristu a i v tvém korespondenčním přátelství a bratrství ve víře v našeho Pána. .....Michael K.

.....Zvlášť tento kurz „Co učí Bible“ mě potěšil, protože jsem pochopila některé pravdy. Věděla jsem, že podle Boží vůle to tak musí být, ale nevěděla jsem přesně proč. V tomto kurzu je to srozumitelně vysvětlené… Jsem ráda, že tyto korespondenční kurzy probíhají. Pro mne je to jediná možnost. ......Alena P.

.....Vypracovala jsem kurz Zjevení. Musím uznat, že mi velmi pomohl v pochopení této složité knihy. Lekce byly napsány velmi jednoduše a věcně – i s praktickými výzvami. ......Kamila M.

.....Dozvěděla jsem se o vás na internetu. Snažím se Pána hledat a internet mi za tu dobu už mnohokrát pomohl. Jsem zvědavá a těším se na vaše další testy. ......Dana Ř.

.....Zaujalo mě v lekcích to o těch misionářích a rád bych nějakému misionáři napsal. Rád bych také zjistil, co to obnáší… Musím se vám přiznat, že kurz, co jste mi poslali je dost těžký a trvalo mi dost dlouho než jsem jej dodělal. Jsem rád, že jsem jej nakonec zvládnul. ......Marek B.

.....Děkuji za dopis i knihu, ale hlavně za další kurz o „Církvi“, při němž jsem se dozvěděl spoustu věcí, o kterých jsem neměl vůbec žádné tušení… Taky ti musím sdělit, že jsem moc rád, že jsem zahájil tento kurz, protože se dozvídám spoustu nových věcí a cítím se mnohem lépe, protože vím, že už nejsem a nikdy nebudu sám. Pán je se mnou a já děkuji modlitbou za všechno jeho dobrodiní… Z celého srdce ti děkuji a jsem ti vděčný, že mi pomáháš v mém samostudiu Bible a ukazuješ mi tu správnou cestu, po které mám jít. Tvá pomoc je pro mne opravdu nepostradatelná. Bez ní bych nikdy nedošel až sem a nevyznal bych se dosud ani v Bibli, čehož si nesmírně vážím. ......Pavel K.

.....Moc děkuji za kurzy. Jsou pro mě velikým potěšením. A nejen pro mne. Kurz „Lidé kteří se setkali s Mistrem“ velice oslovil i mého muže, a tak jsme na něm pracovali společně. Oba jsme za tento čas byli moc rádi. Mohli jsme nejen růst s Bohem, ale navzájem se také sbližovat. Stal se posléze průvodcem i naší celé skupinky a všem se moc líbil. Jen já se už nemohla dočkat až ho společně proberem, abych ho mohla poslat, protože už jsem neměla co studovat. Takže všichni moc děkujeme a já už se nemohu dočkat dalších kurzů… Také děkuji za vaše odpovědi na moje dotazy… Musím říct, že oba kurzy pro mě byly velmi záživnou četbou a že jsem se od nich kolikrát vůbec nemohla odtrhnout, jak mě tyto informace zajímaly. ......Hana J.

dříve...
.....Posílám Vám k opravě další kurz. Líbilo se mi v něm, že biblické příběhy byly velmi srozumitelně převyprávěny do dnešní řeči a situací. Můj manžel už je ve studiu o dost dál. Studuje kurz o manželství. Rádi bychom tento kurz studovali společně a doufáme, že nám bude přínosem. Nevím, jakou mají kurzy návaznost, ale jsem věřící už deset let a mám jisté znalosti Božího slova. I tak mi Vaše kurzy přináší oživení do jeho studia...... Kamila

.....Konečne po dlhom boji som dokázala s Božou pomocou mamke odpustiť zlo, čo na mne páchala. Teraz sa na duši cítim oveľa lepšie. Prosím, napíšte, či kurz ešte bude pokračovať. Teším sa naň...... Alena

.....Jsem ve vězení podruhé a jistě zaslouženě. Neposlouchal jsem Pána, který mě varoval a obracel jsem se k němu zády. Věděl jsem, že dělám špatnou věc, ale má pýcha byla silnější než má víra. To, co se nyní děje, muselo přijít. Možná se budete divit, ale jsem rád, že se tak stalo. Byla to Boží vůle a způsob, jakým mě přivedl k sobě. Tím, že mě nechal padnout na kolena a nechal mě poznat tíhu mého hříchu, ukázal mi cestu a jedinou správnou možnost, jak být spasen. Vyznal jsem se Pánu ze svého hříchu a přijal jsem Pána Ježíše Krista za svého spasitele. Slitoval se nade mnou a vím, že to byla Boží milost. Je to dar a jsem za něj vděčný Bohu. Věřím, že náš kontakt bude čím dál tím pevnější...... František

.....Víte, příkladem ve snaze o co nejlepší výsledky je můj kazatel D.O. z Opavy, který vypravil tři ze svých čtyř dětí na studia do církevních škol v USA. Měl dosti starostí a přesto mě se svým nejmladším synem pravidelně navštěvuje a dodává mi sílu ke studiu..... Zdeňka

.....Rád vás co nejsrdečněji zdravím a děkuji za nový biblický kurz. Jak už asi víte tak mi v Praze zamítli žádost o podmínečné propuštění, takže do konce trestu mi zbývá více než tři roky. Snad to nějak přežiju. Co však bude pak, to nevím. Do dalšího života nemám motivaci a cíl. Je to však má vina. Musím se učit žít v osamělosti. Za těch dvanáct let jsem si zvyknul..... Saša